Satın aldığınız ürün beklentilerinizi karşılamaz ise, puzzlesepeti’ne kolayca iade edebilirisiniz.
 
Siparişinizi teslim aldığını tarihten itibaren 7 iş günü içerisinde yapılan iade başvuruları dikkate alınmaktadır.
 
İadenizin sorunsuzca işleme alınması için; ürünü, eksiksiz, orjinal faturası ve paketi hasar görmemiş, açılmamış , kullanılmamış ve hiçbir şekilde zarar görmemiş haliyle, Puzzlesepeti'nin tam adresini içeren belgelerle birlikte Puzzlesepeti'ne gönderebilirsiniz.
Ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.

 
İade kargonuz Puzzlesepeti'ne yukarıda belirtilen iade şartlarına uygun bir şekilde ulaştıktan sonra ürün bedelini ödemeyi yaptığınız kredi kartınıza iade ediyoruz. İadenizin ekstrenize yansıma süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İade işleminizin kredi kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde, size gönderdiğimiz bilgi e-postasının içinde yer alan İade İşlem Numarasıyla bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.
 

Tüketicinin 'Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı' kapsamında 7 iş günü içerisinde yasal iade hakkı bulunmaktadır.
Kusursuz ürünlerin iadesinden doğacak olan kargo ücreti Tüketiciye aittir.

 
Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Özellikle ezilmiş, yırtılmış, açılmış veya ıslanmış paketlerde bunu yapmanız çok önemli. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlamanız gerekmektedir.

 
Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 
Müşteri ürünü teslim aldığı andaki durumu ile geri vermekle ve kullanımdan kaynaklanan ticari kaybı ödemekle yükümlüdür.